Ugrás a tartalomhoz

Fotó

9 éves gépre nem megy fel az XPautódiagnosztikai program miatt kellene az XP

• Hozzászólás írásához be kell jelentkezni!
14 válasz erre a témára

Satyr

Satyr

A fórum (k)réme

• Veterán
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 40
  • 2651 Hozzászólás
  • 7 köszönet
  • Neme:Férfi
  • Lakhely:Liberty City
  • Érdeklődés:Rock/Metal, PC, PC vízhűtés, motorok, horgászat.

Sziasztok

A problémám a következő: Adott egy USB-s XP telepítő, amit rufussal készítettem. Biosba beállítok mindent ahogy kell, a telepítő el is indul, de vagy nem jön be a liszensz szerződés, és emiatt F3-mal lehet csak kilépni a telepítőből, és emiatt esélyíem sincs telepíteni! Ha pedig olyan kedve van a telepítőnek, akkor bejön a liszensz szerződés, abban az esetben formázom a partíciót, majd elindítom a telepítést. El is indul, de mikor magától újraindul a gép, a fekete képernyőm megjelenik a boot from usb stick felírat, na itt nem szabad nyomni semmit, mert megszakad a telepítő, és előről kezd mindent! Na, itt elakad az egész, nem lehet csinálni semmi! Tehát nem folytatódik a telepítés, hanem ezt a képernyőt lehet látni, el se lehet nyomni. Agyhalál, komolyan mondom! Lassan egy teljes napja szórakozok vele, de mindig megakad az említett két hely valamelyikénél. Amit már csináltam: 1. másik XP-s telepítővel telepítettem, CD-ről telepítettem, BIOS-ba átállítottam, reseteltem, de nincs változás, ugyanezeknél akad el mindig!

Konfigom: 1. gép: Giga GA MA 770 UD3 2.1, 4X1GB Corsair XMS2 DDR2 800-as ram, AMD PhenomII X2 550 Black Edition(nincs húzva), 200GB IDE HDD(100/100-as HD Sentinel), 8800 GTX

2. gép: Giga GA MA 770T UD3 2.0, 2x2GB Corsair Dominator 2000 Mhz ram, AMD Phenom X2 550 Black Edition(nincs húzva), 200GB HDD, majd 120GB-os SSD(mindkettő 100/100-as HD sentinel), 8800 Ultra

Szóval mind a két gépen ugyanez a hibajelenség.

Van ötletetek, mi a francért nem tudom feltelepíteni az XP-t?

Ja, és nem én vagyok béna! Anno jópárszor telepítettem XP-t, annyira jópárszor, hogy mind az SP2 mind az SP3 CD kulcsát elmondom fejből, ha álmomból felébresztenek, akkor is! Pedig minimum 7 éve nem telepítettem XP-t :D

• 0

kfhazi

kfhazi

Vicces Fiú

• Törzstag
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 140
  • 709 Hozzászólás
  • 57 köszönet

Tudom hogy ez nem feltétlen segíti a megoldást, csak érdekel milyen rendszer volt ezelőtt? Csak mert ha XP volt, akkor elvileg kilehetne jelenteni, hogy a hardver tuti kompatibilis a telepíteni kívánt rendszerrel.

• 0

piroska37

piroska37

Pelenkás

• Felhasználó
  • Pipa
  • 1
  • 7 Hozzászólás
  • 0 köszönet
  • Neme:

nekem olyan gyanúm van mintha nem látná a telepítő a winyot,aktiv a rendszer particÍó,hogy van jumperelve?AHC vagy IDE módra állítva a BIOS-ba van sata driver winyohoz adat kábel nem sérült vagy tápegység jó? ad elég áramot a winyonak nem haldóklik?Egyenlőre ennyi tippen van,és sok sikert kÍvánok mert nagyon megtudja az ilyen régi gépek szívatni az embert saját tapasztalatból tudom mert nekem is van egy 2002-es és 2004-es gépem amire win 98 win xp mehet.

• 0

Satyr

Satyr

A fórum (k)réme

• Veterán
  • 40
  • 2651 Hozzászólás
  • 7 köszönet

Előtte Win 7 volt rajta, kb 3-4 évvel ez előtt. Négy felé volt particionálva, ugyanis két oprendszer futott a gépen, plusz volt hozzájuk C meghajtó is. Viszont én az egészet visszaállítottam, és megformáztam, majd újra particionáltam C és D meghajtónak. De így sem akar települni.

Amint írtam, a biosban is mindent jól állítottam: Elsődleges volt a CD ROM vagy USB HDD, mikor melyikrül telepítettem, másodlagos pedig az a HDD, amire akartam telepíteni, az összes többi HDD-t + SSD-t lehúztam a gépről. A telepítést pedig IDE módban végeztem, ráadásul a jumpereket minden egyes lehetőséggel kipróbáltam. AHDD tuti nem hibás, ugyanis próbáltam másik HDD-re, majd SSD-re telepíteni, de semmi változás. A táp, alaplap, vagy kábel tuti hogy jó, ugyanis ha nem lenne jó, akkor a Win 7 sem futott volna rajta

.

• 0

kirusz1

kirusz1

Citromdí­jas

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • 95
  • 232 Hozzászólás
  • 15 köszönet
  • Op.rendszer:Windows 7 ultimate
  • Érdeklődés:Számitástechnika

bios reset?esetleg

• 0

Satyr

Satyr

A fórum (k)réme

• Veterán
  • 40
  • 2651 Hozzászólás
  • 7 köszönet

Hát, ha nem is reset mert az is megvolt már, de egy bios visszább butítást megér még.

Ezen kívül még valami ötlet?

• 0

kfhazi

kfhazi

Vicces Fiú

• Törzstag
  • 140
  • 709 Hozzászólás
  • 57 köszönet

Ha elfogadjuk, hogy jó a merevlemez, jó a telepítő lemez, azon gondolkodom, létezhet e, hogy esetleg az XP valamelyik alkatrésszel nem tud mit kezdeni.

Manapság ugyan már nem olyan egyszerű megoldani, de egy másik gépen a használni kívánt merevlemezre felrakott alap XP véget vethetne a jelenlegi kínlódásnak. Tulajdonképpen egy lenne a lényeg, hogy egy működő rendszerrel egyszerűen lelehetne tesztelni, képes e XP életre kelteni az adott vasat

• 0

kirusz1

kirusz1

Citromdí­jas

• Törzstag
  • PipaPipaPipa
  • 95
  • 232 Hozzászólás
  • 15 köszönet
  • Op.rendszer:Windows 7 ultimate
  • Érdeklődés:Számitástechnika

Win 7 feltelepül rá?

• 0

Satyr

Satyr

A fórum (k)réme

• Veterán
  • 40
  • 2651 Hozzászólás
  • 7 köszönet

Települ rá a Win 7, minden probléma nélkül!

kfhazi: Ha feltelepítem másik gépről, akkor nem valószínű, hogy az enyémről probléma mentesen be fog tölteni. Gondolom az eltérő chipset, memória és processzor miatt ez lenne a helyzet. Bár akkor egy próbát megér.

• 0

zolika80

zolika80

Elérhetetlen

• Pirate-Feltöltő
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 4432
  • 7640 Hozzászólás
  • 7861 köszönet
  • Op.rendszer:Windows 7 Home Premium
  • Lakhely:Hungary
  • Érdeklődés:Mindenevő vagyok)

Hát figyelj az már szerintem legjobb esetben is vinyocsere azért egy 9éves gép.. kitudja hányszor lett telepitve, plusz lehet bele is szaladtán néha egy két virusba, vagy a rosszab áramszünet, le fel kapcsol a gép.. 9év üzemben azért hosszu idö egy gépnek, akkor kell már aggodni mikor bekapcsolod a gépet és 2-3 percet vesz igénybe még abszolut használatba veheted a gépet még rendesen betölt.. na akkor már gondok vannak.. nem tudom mennyi lehet az üzemorája egy vinyonak de nem 9év az biztos :D

• 0

zolika80

zolika80

Elérhetetlen

• Pirate-Feltöltő
  • 4432
  • 7640 Hozzászólás
  • 7861 köszönet
  • Op.rendszer:Windows 7 Home Premium
  • Lakhely:Hungary
  • Érdeklődés:Mindenevő vagyok)

am amugy csak tényleg félhangon minden kötözködés nélkül mi a ráknak akarsz 2018ban win xp telepiteni rá 20éves operácios rendszer lassan 5éve már abszolute semmi frissités nincs hozzá, csak a gond van akár filmet nézel vele akár játszol, többi dologrol meg már ne is beszéljük, javascript és egyéb nyalánkságok.. szerintem zuzd vissza rá a win 7-et!!

• 0

kfhazi

kfhazi

Vicces Fiú

• Törzstag
  • 140
  • 709 Hozzászólás
  • 57 köszönet

1. írja, hogy egy autódiagnosztikai program miatt kell.

2. azt is írja, hogy HD sentinel szerint teljesen jó a merevlemez állapota.

Én még mindig ott tartok, hogy nem maradhatott e meg pl. a W7 rejtett partíciója és bekavar. Valószínűleg ránéznék egy particionáló programmal a merevlemezre ennyi vergődés után hogy mit lát. Illetve megpróbálnék utánanézni, biztos nincs e olyan alkatrész amit esetleg az XP nem ismerhet fel, pl. az alkatrészgyártók honlapján, van e XP driver, vagy rákeresni az interneten alkatrésztípus + XP kapcsolatra esetleg más osztott e meg ezzel kapcsolatban valami hasznos információt, és utoljára még valami, valószínűleg kerítenék egy másik, az eddig próbálttól teljesen független telepítőlemezt.

• 0

hankock

hankock

Elérhetetlen

• ViP
  • 327
  • 9587 Hozzászólás
  • 110 köszönet
  • Lakhely:Erdély

Próbáld meg CD lemezről telepíteni az xpt volt nekem is hasonló problémám s cd-s telepítés oldotta meg.

• 0

Patkag

Patkag

Pelenkás

• Felhasználó
  • Pipa
  • 2
  • 8 Hozzászólás
  • 0 köszönet

Az 1. konfigból vegyél ki 2 GB RAM-ot. A 32 bites XP csak 4 GB memóriát tudott címezni. Ha e mellett van még egy saját memóriával rendelkező videokártya, az már sok lehet.

• 0

hankock

hankock

Elérhetetlen

• ViP
  • 327
  • 9587 Hozzászólás
  • 110 köszönet
  • Lakhely:Erdély

Jaja ezt el is felejtettem  vagy telepits 64 bites windows xp-t.

• 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó